Rusztowania w systemie Layher

Rusztowania w systemie Layher to drugie obok pletteca najbardziej popularne rusztowanie dostępne na polskim rynku. Ponad sześćdziesięcioletnie doświadczenie to gwarancja dobrego produktu. Renomę w Polsce zyskał dzięki naszym sąsiadom z zachodu. Rusztowania w systemie Layher są stosowane na całym świecie. Tego rodzaju rusztowania są przeznaczone dla bardzo wymagających klientów. Najsztywniejsze konstrukcje gwarantują dobrą i bezpieczną pracę. Idealne do prac na wieżowcach.

System Layher posiada certyfikat wydany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Ponadto posiada wszelkie wymagane certyfikaty przez Unię Europejską. To czyni ten system bardzo znanym i cenionym w wielu krajach.

Zalety systemu Layher

Stosunkowo często wykorzystywany. Popularność sprawia, że jest cały czas poprawiany i udoskonalany. Producenci dokładają wszelkich starań, aby zadowolić swoich klientów. Nowo zastosowane elementy w tym rama 2, 0m na 0, 73m, obecnie jest lżejsza i szybsza w montażu niż wcześniejszy model.

Sztywne pomosty i solidna konstrukcja sprawiają, że rusztowania w systemie Layher należą do bardzo bezpiecznych. W chwili obecnej system Layher jest najsolidniejszym z dostępnych na naszym rynku rusztowań elewacyjnych. Rozwiązania technologiczne pozwalają na uzyskanie sztywnej konstrukcji od ziemi, aż do wysokości stu metrów.

Tak jak w systemie plettec mamy do wyboru dwa rozmiary 2, 57m i 3, 07metra. Oczywiście i tutaj producenci przygotowali inne, dostępne pola dla kupujących. Do dyspozycji mamy podesty o długości 1, 07m 1, 57m i 2, 07m. Przed zakupem warto dobrze się zastanowić, które z podestów będą dla nas najlepsze. Należy dobrze przeanalizować, jakie elementy są niezbędne, a z czego możemy zrezygnować.

Możliwość zastosowania różnych podestów i przejść. Szeroka rama, daje dużo swobody podczas prac elewacyjnych. Podesty są zabezpieczone przed wypadnięciem pracowników. Dużym plusem jest fakt, iż zakupione elementy nawet dwadzieścia lat temu są kompatybilne z tymi, które są produkowane obecnie. To daje gwarancję dobrej inwestycji. Nie pojawi się problem w postaci niepasujących do siebie elementów.

Do wyboru mamy trzy rodzaje podestów: stalowe, drewniane lub aluminiowo sklejkowe.

Wady systemu Layher

Dość wysoka cena. Za rozwiązania systemu Layher zapłacimy więcej niż nawet za system Plettac czy Rux. Trudniejszy w montażu niż system Plettac.

Montaż

Jest trochę trudniejszy niż system Plettac. Do montażu wystarczą dwie osoby. Należy się liczyć z faktem, że mocowanie stężeń i poręczy jest dość trudne, przynajmniej na początku. Wykorzystano w tym systemie łączenia na klin i pół złączniki. Dzięki temu rusztowanie jest sztywne i stabilne już przy montażu stojaków, rygli, czy stężeń. Nie trzeba zakładać dodatkowych złączy, co jest sporym ułatwieniem. Mało elementów podstawowych, czyni ten system łatwym w rozbudowie. Dodatkowo mamy szeroki wybór dodatkowych elementów i akcesoriów. Ten system oferuje ponad sto różnych akcesoriów, które znacząco mogą wpłynąć na szybkość i łatwość montażu. Niestety do zbijania klinów niezbędny jest młotek.

Cena

Za najbardziej niezawodny i uniwersalny system rusztowań na rynku trzeba sporo zapłacić. Jest droższy nawet od tak popularnego i cenionego Plettaca.

System Layher udostępnia rusztowania najwyższej, jakości, które są jednymi z najtrwalszych i najbezpieczniejszych na rynku.

Layher to przede wszystkim „dobra marka”, inwestując w ten system dajemy gwarancję naszym klientom solidnej firmy. Stajemy się wiarygodnymi wykonawcami, pracując na tego rodzaju systemie rusztowania. Nowoczesne rozwiązania oraz kompatybilność pomiędzy poszczególnymi systemami sprawiają, że system Layher jest coraz częściej wybierany i doceniany.


Zobacz również rusztowanaia ramowe systemu:
Plettac, Rux.

Wróć do menu:
rusztowania, prace wysokościowe.