ROBOT WYBURZENIOWY AVANT 185

Nisko położony środek ciężkości oznacza lepszą stabilność, bezpieczeństwo i jako rezultat – lepszą wydajność . Wszystkie główne komponenty hydrauliczne i elektroniczne znajdują się w dolnej części układu jezdnego o najniższym możliwym środku ciężkości . W przeciwieństwie do tradycyjnych robotów wyburzeniowych i koparek, większość jego masy całkowitej leży poniżej pierścieni obrotowych, zapewniając pełną stabilność.

Jeden z głównych cech Avant Robot 185 jest niezawodność . Dostęp do części które wymagają okresowej konserwacji jest wyjątkowo szybki i prosty. Maszyna posiada automatyczny system napinania hydraulicznego zapewniający zawsze optymalną szczelność .Solidna konstrukcja wykonana została z najwyższej jakości konponentów. Stalowye płyty chronią hydraulikę, elektronikę, ramki i topy, a specjalne pokrywy z poliwęglanu chronią cylindry.

Dzięki 5-stopniowej regulacji szybkości pracy jest łatwy w użyciu i zapewnia niemal chirurgiczną precyzję wykonywanych zadań a obrotowy o 360° wysięgnik może pracować również podczas jazdy.

Jak wszystkie produkty Avant, roboty rozbiórkowe mają doskonałą dostępność części zamiennych oraz globalną sieć obsługi klienta .

Robot wburzeniowy Avant 185

Moc wyjściowa 18,5 kW / 15 kW
Natężenie prądu 35A / 32A
Pojemność układu hydraulicznego 80 l
Ciśninie układu hydraulicznego max. 250 bar
Przepływ oleju max 66 l/min
Prędkość max. 2,8 km/h (5 prędkości)
Kąt nachylenia max. 30°
Obrót wysięgnika 360°
Zasięg pionowy 5,5 m
Zasięg poziomy 4,5 m
Teleskopowe przedłużenie wysięgnika 460 mm
Czas obrotu wysięgnika      prędkość regulowana – max. 8,5 s
Ciężar narzędzia 275 kg
Ciężar maszyny 2000 kg
Wysokość transportowa 1590 mm
Szerokość transportowa 795 mm
Długość transportowa 2290 mm

Avant Robot 185 posiada zwartą konstrukcję , zapewniającą maksymalną wydajność i osiągnięcia . Wyposażony w wysięgnik teleskopowy, maksymalny pionowy zasięg wynosi 5,5 m, a zasięg poziomy 4,5 m .

Maszyna wyposażona jest w niezawodny komputer EPEC i interfejs użytkownika . Kolorowy wyświetlacz prowadzi i przechowuje ogromną ilość danych obsługi maszyn. Zapewnia również raporty alarmów i awarii i wskazuje konieczność serwisowania. Niektóre parametry użytkownika mogą być modyfikowane z EPEC do potrzeb operatora i aplikacji.
Sterowanie robota odbywa się drogą radiową lub w przypadku pobliskich, silnych urządzeń zgłuszających poprzez kabel.

Panel kontrolny, komputer robota Avant 185                  Sterowanie radiowe robota wyburzeniowego Avant 185

Wróć do: porównaia robotów wyburzeniowych