Laserowa maszyna do profilowania podloza Optimas PlanMatic Laserowa maszyna do profilowania podloza Optimas PlanMatic Laserowa maszyna do profilowania podloza Optimas PlanMatic

Optimas PlanMatic to łata do profilowania  podłoża montowana na kompaktowych ładowarkach. Oferuje w pełni automatyczny mobilny system do preczyzyjnego i szybkiego przygotowania podłoża pod prace brukarskie.

Obszar zastosowania maszyny to budowy dróg, placów, powierzchni przemysłowych, przygotowanie podłoża pod boiska sportowe, korty tenisowe czy wyrównanie powierzchni pod hale.

Dzięki Kompilacji systemów PowerGrade i PlanMatic możliwe jest plantowanie przy jeździe zarówno w przód jak i w tył. Wszystkie komponenty systemu tj. laser, sterownik pochylenia poprzecznego, generator ultradzwięków są w pełni kompatybilne. Przy pomocy sensorów ultradźwiękowych ustawia się automatycznie wysokość roboczą od podłoża, sznura geodezyjnego czy też krawędzi krawężnika. Automatyczne klapy boczne ograniczają konieczność prac korygujących. Sterowanie łatą może się odbywać manualnie lub też całkowicie automatycznie.

Podpięcie PlanMatica do ładowarki Automatyczne klapy boczne PlanMatic Laserowy system profilowania podłoża optimas PlanMatic Poziomica laserowa Leica do Optimas PlanMatic

Dane techniczne
– waga  550 – 750 kg
– szerokość standardowa 2 m (na życzenie klienta 2,6m)
– pojemność cylindra 280 mm
– napięcie robocze 12 i 24 V
– dokładność +/- 0,4 cm
– wymienne ostrze
– hydraulicznie sterowane klapy boczne 30 cm w systemie TrisonicModus

Zobacz film


Wróć do:
maszyny brukarskie, prace ziemne i drogowe