Mieszarki do zapraw

Kiedy mówimy o urządzeniach służących do przygotowywania zapraw, zazwyczaj pojawia się problem związany z nazewnictwem. Określenia ,,mieszadło” potocznie używa się zarówno w odniesieniu do samego elementu mieszającego, jak i do całego elektronarzędzia. Tymczasem ,,mieszadło, to właśnie sam element miksujący. Wymienny element, który podczas pracy ma bezpośredni kontakt z przygotowywaną zaprawą. Natomiast całe urządzenie służące do przygotowywania zapraw nosi nazwę ,,mieszarki”, której zadaniem jest wprawienie mieszadła w ruch. Jest to grupa urządzeń zaprojektowanych specjalnie do przygotowywania zapraw. W żadnym wypadku nie należy ich mylić z automatami dozującymi, wytrząsarkami, czy mikserami żyroskopowymi, często również potocznie nazywanymi mieszarkami.

Jaki dobrać odpowiedni rodzaj mieszarki do zapraw:
Oczywiście im większa mieszarka tym szybciej przygotowana zaprawa. Jednak przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad zakresem i częstotliwością planowanych robót. Bowiem czyszczenie mieszarki przepływowej po dwóch workach zaprawy byłoby zbyt czasochłonne, a jej transport i przechowywanie niewygodne i finansowo nieopłacalne. Z kolei zastosowanie mniejszych maszyn do prac na dużą skalę miałoby równie niekorzystny efekt.

 

Wybierz odpowiednią mieszarkę:

 

Ręczne mieszarki do farb i zapraw

Do niewielkich i sporadycznych prac remontowych
 

Mieszarki z pojemnikiem na zaprawę

Do średnich prac remontowo-wykończeniowych np. w domkach jednorodzinnych, niedużych powierzchniach magazynowych.Połączenie z pompą tłoczącą umożliwia prowadzenie robót w formie półautomatycznej.
 

Mieszarki przepływowe

Niezbędna na każdej większej budowie!!!
Można ją zastosować do urabiania: zapraw budowlanych, mieszanek klejowych, mieszanek tynkarskich i innych.
Mieszarka przystosowana jest zarówno do materiałów workowanych jak i do w pełni automatycznej pracy z silomatami a przy zastosowaniu odpowiedniej średnicy mocowania możliwe bezpośrednie podpięcie do silosa.
 

 

Wróć do ogólnego menu maszyny do zapraw i tynków